Struktura wydawnictwa

Rada Naukowa Innovatio Press

DR HAB. TOMASZ WOŁOWIEC PROF. LUBELSKIEJ AKADEMII WSEI – PRZEWODNICZĄCY RADY NAUKOWEJ WYDAWNICTWA INNOVATIO PRESS.

Reprezentuje obszar nauk społecznych. Pracownik naukowy, specjalizujący się w dyscyplinach: ekonomia i finanse oraz zarządzanie. Autor ponad kilkudziesięciu publikacji naukowych o tematyce związanej z prawem podatkowym i finansowym oraz prawem finansów publicznych. Poza pracą dydaktyczną i naukową na Uczelni, udziela się jako społecznik zaangażowany w działalność lokalnego samorządu. W latach 2011-2018 pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Krynicy Zdrój.

DR HAB. INŻ. TOMASZ RYMARCZYK PROF. LUBELSKIEJ AKADEMII WSEI

Reprezentuje obszar nauk technicznych. Pracownik naukowy, specjalizujący się w dyscyplinie Informatyki technicznej i telekomunikacji. Dyrektor Szkoły Doktorskiej Lubelskiej Akademii WSEI. Autor licznych publikacji o tematyce związanej z tomografią komputerową, internetem rzeczy, procesami technologicznymi, przemysłem 4.0, analizą danych czy cyberbezpieczeństwem. Od ponad 20 lat z powodzeniem łączy pracę naukową z działalnością praktyczną. Od 2003 roku Prezes firmy Netrix S.A. specjalizującej się w koordynowaniu projektów badawczych z obszaru informatyki, elektroniki, elektrotechniki i automatyki.

DR HAB. PATRYCJA KLECZKOWSKA PROF. LUBELSKIEJ AKADEMII WSEI

Reprezentuje obszar nauk o zdrowiu. Pracownik naukowy którego działalność naukowa oscyluje wokół tematyki:

  • związków hybrydowych i badania ich aktywności biologicznej w warunkach in vitro oraz w różnych doświadczalnych modelach zwierzęcych w aspekcie ich możliwego wykorzystania jako potencjalnego kandydata na lek w terapii różnych jednostek chorobowych,
  • repozycjonowania znanych substancji.

Autor i współautor ponad 50 publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym (IF > 190). Wieloletni członek w międzynarodowych i krajowych organizacjach, towarzystwach, jak również komitetach redakcyjnych czasopism, w tym:

  • Członek Polskiego Towarzystwa Badania Bólu,
  • Członek Amerykańskiego Towarzystwa Farmakologii i Leków, Doświadczalnych (The American Society for Pharmacology and Experimental Therapeutics (ASPET)
  • Członek Stowarzyszenia Neuropatologów Polskich.

Wielokrotnie pełniona funkcja jako ekspert naukowy oceniający wnioski o finasowanie badań (NCBiR, MNiSW), członek komitetu ewaluacyjnego do oceny śródokresowej w Szkole Doktorskiej Medycyny Translacyjnej „Bench to Bedside – B 2 B 4 PhD”, jak również sędzia, juror w konkursie online „ClinicalSkills Event” organizowanym przez Międzynarodową Federację Studentów Farmacji (IPSF). Laureat 17 nagród krajowych i międzynarodowych, w tym uzyskałam nagrodę Prezesa Rady Ministrów za pracę doktorską oraz dwie nagrody w formie złotego medalu za wynalazki.

PROF. DR HAB. JANUSZ GUDOWSKI

Pracownik naukowy w dyscyplinie ekonomia i finanse. Autor, współautor  licznych publikacji naukowych, w tym ponad 18 książek naukowych oraz około 200 artykułów opublikowanych w Polsce i zagranicą. Na przestrzeni lat interesował się problematyką relacji podział dochodów-wzrost gospodarczy i procesem dostosowań gospodarki do wymogów rynku. W ostatnim czasie zajmuje się badaniami bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Odbył staże naukowe w Institute of National Planning w Egipcie; Indian Agricultural Research Institute, Institute of Development Studies w Brighton, W. Brytania; Ankara University i na Uniwersytecie Lwowskim. Kierował zespołami badawczymi w Egipcie (współpraca z American University of Cairo) w Sudanie, Jemenie i na Ukrainie. Był członkiem zespołu doradczego przy Ministrze Spraw Zagranicznych ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, autorem ekspertyz dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych (m. in. nt. Ekonomicznych skutków uregulowania konfliktu arabsko-izraelskiego dla państw Bliskiego Wschodu i ich implikacji dla interesów polskich).